Вітаємо стипендіатів!
23 грудня у музично-драматичному театрі ім. Садовського міський голова Сергій Моргунов зустрівся із переможцями олімпіад, творчих конкурсів, фестивалів та спортивних змагань.
Грошові премії отримали кращі учні нашого закладу, які за підсумками першого семестру цього навчального року стали стипендіатами Вінницької міської ради.
Вітаємо наших стипендіатів та бажаємо подальших успіхів!
“Знай свої права та обов’язки!”
Протягом тижня, 16.12-20.12.2019 р., шкільні омбудсмени – учениця 9-А класу Вікторія Русавська та учениця 9-Б класу Валерія Власова підготували та провели разом зі шкільним психологом просвітницькі заходи для учнів 6-их класів на тему “Знай свої права та обов’язки”.
Метою просвіти було пригадування та вичення учнями основних прав та обов’язків людини, які прописані в Конвенції ООН. Учні приймали активну участь, а шкільні омбудсмени з позитивним настроєм проводили заняття.
Всеукраїнський тиждень права
Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації, тому задля цього з 09 по 13 грудня 2019 року у закладі було проведено Всеукраїнський тиждень права. Всеукраїнський тиждень права проводився з метою розширення знань учнів про Конституцію України, Закони України та міжнародно-правові документи, формування елементів правової культури та правової свідомості.
В період з 09 по 13 грудня 2019 року учні мали змогу ширше ознайомитись з правами та обов’язками, бути спроможними вміти аналізувати та оцінювати їх, вміти визначати своє ставлення до Законів, їхнє місце і роль в нашому житті.
В сучасному світі питання про права людини займає одне з центральних місць по відносинах між державами Міжнародне співтовариство в рамках ООН виробило низку документів, які містять у собі норми, що стосуються цих питань. Одним із таких документів є Загальна декларація прав людини затверджена і оголошена ООН 10 грудня 1948 року. По класах було проведено єдину виховну бесіду «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у закладі було проведено виховний захід “Загальна декларація прав людини та громадянина. Права та обов’язки учнів.” для учнів 9-х класів. Під час заходу учні дізнались історію прийняття Загальної декларації прав людини та громадянина, переглянули презентацію про історію права, відеоролик “Я маю право, я зобов’язаний…”, дискутували з приводу покарань за злочини. На зустріч було запрошено інспектора ювенальної превенції Тарасюка Вадима Володимировича, який провів міні-лекторій на тему: “Наслідки вживання психотропних та наркотичних речовин, тютюнових та алкогольних виробів . Юридична відповідальність неповнолітніх “.
Високі знання та вміння орієнтуватися у правових ситуаціях проявила команда школи «Ліга справедливості» ,яка у міському правовому турнірі Всеукраїнського інтелектуально-розважального конкурсу «Правничі ігри» зайняла ІІІ місце.
Змістовний виховний захід було проведено для учнів 7-В та 7-Г класів «Права людини починаються з прав дитини”..», під час якого учні ознайомилися із Конвенцією ООН про права дитини, Загальною декларацією прав людини та громадянина та основними обов’язками учнів.
Разом зі шкільними омбудсменами було проведено анкетування учнів щодо захисту прав дітей «Температура прав дитини у нашій школі», психологічну просвіту “Як запобігти конфліктам” для учнів 6-х класів, бесіду «Висока посада – бути людиною» для учнів 10-А класу.
Для учнів 9-В класу було проведено правову вікторину «Запитання від Феміди».
У шкільній бібліотеці було проведено книжково-ілюстраційну виставку «Мозаїка прав і свобод людини» та презентовано літературу правового змісту.
Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У школі були оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», пройшли конкурси малюнків на тему «Мої права», проведено ігри, презентації, години спілкування, переглянуто фільми з правової тематики.
Робота по формуванню правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
«День синього кольору»
13 грудня у закладі відбувся «День синього кольору», який було обрано голосуванням членів учнівського врядування під час засідання Президентської ради закладу.
Синього так багато на нашій планеті і цей колір має дуже важливе значення для нас. Це колір повітря та легкої води — струмків та річок. Це колір вічності, таємниці та глибокого спокою. Синій вважається кольором інтуїції. Він стимулює мислення.
На Сході він символізує істину і спокій. Синій колір допомагає очистити свідомість від непотрібних думок, заспокоїть тривогу.
Символічно відповідає воді, флегматичному темпераменту. Підходить для тих, кому не вистачає свободи. Синій – це єднання з навколишнім, розряджена емоційність, готовність до естетичних переживань і натхненних роздумів.
Акція «16 днів проти насильства»
У листопаді – грудні 2019 року в «КЗ ЗШ І-ІІІ ступенів № 12 ВМР» було проведено акцію «16 днів проти насильства». За планом роботи було створено інформаційний дайджест «Я – проти насильства». Для оформлення цього стенду учні старших класів підготували листи-інформатори та антирекламу з розкриття даної теми.
З учнями 1 – 11 класів було проведено анкетування «Явища шкільного та домашнього насильства» з метою виявлення обізнаності школярів про насильство в сім’ї та школі.
27 листопада було проведено заняття з елементами тренінгу «Геть насильству над дітьми!» для учнів 7-х класів ,під час якого учні ще раз ознайомились з поняттями що таке «булінг» та «насильство», з їх проявами в школі та шляхами вирішення. Дізналися, хто може стати жертвою шкільного булінгу, інсценізували «Казку про скріпку», переглянули відеоролик «Шляхи подолання булінгу».
29 листопада 2019 року для учнів 4-х класів було проведено виховний захід «Геть насильство над дітьми», під час якого учні ознайомились з нормативно-правовими документами ,які регламентують право дітей на захист від фізичного та психологічного насильства.
Під час проведення акції було оформлено виставку інформаційних бюлетенів «Стоп булінг».
В закладі було проведено флешмоб «12 школа проти СНІДу » з червоними стрічками, символом боротьби зі СНІДом.
З метою підвищення рівня поінформованості учасників щодо проблеми торгівлі людьми для учнів 9 – 11 класів 10 грудня було проведено єдиний урок протидії торгівлі людьми з переглядом відеофільму «Станція призначення – Життя».
Для учнів 6-х класів психолог закладу провела просвітній захід “Як запобігти конфліктам” та заняття з елементами тренінгу “Як не потрапити в тенета торговця людьми, або безпечна поведінка” для учнів 7-Б класу.
В рамках проведення акції 10 грудня в закладі було оформлено інформаційний вісник «Всесвітній день прав людини».
Актуалізувати знання про конфлікт у соціальних мережах та його причини, розвивати навички безконфліктного спілкування і мережі в учнів 8 класу допомогло заняття з елементами тренінгу «Попередження конфліктів у соціальних мережах», проведене 9 грудня.
Підсумком акції 10 грудня для учнів 5–11 класів став традиційний флешмоб «Ми проти насилля. Ми за мир і дружбу», який був втіленням теплоти, взаєморозуміння та добра в учнівських відносинах з синіми стрічками (обов’язкового атрибуту відповідних акцій). Проведені заходи сприяють вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
Всесвітній День Української Хустки
Коментарі Вимкнено до Всесвітній День Української Хустки
Запровадження Всесвітнього Дня Української Хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Тож започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій”
Дівчатка, мами, бабусі та вчительки колективу КЗ «ЗШ І-ІІІ ст.№ 12 ВМР» із задоволенням також долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою».
За масштабністю така акція може потрапити до Книги рекордів України, як челендж, що зібрав найбільшу кількість вбраних в українську хустку жінок.
Міжнародний день людей з інвалідністю
Коментарі Вимкнено до Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня, відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю.
Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року.
Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю. Міжнародний день інвалідів привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів.
Колектив закладу долучився до проведення заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю. Учителями та асистентами вчителів було проведено цикл інтерактивних уроків, розроблених ГО «Бачити серцем», метою яких було розкрити зміст поняття “людей з інвалідністю”, виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, спонукати до виховання доброзичливості, чуйності, взаємоповаги, терпимості і небайдужості.
Всесвітній День боротьби зі СНІДом
Коментарі Вимкнено до Всесвітній День боротьби зі СНІДом
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п’ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.
«Хто попереджений – той захищений» – під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в КЗ «ЗШ І-ІІІ ст.№ 12 ВМР». .Класні керівники 5-11-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити в світі, де є ВІЛ», «Чума ХХІ століття» .
Учні 5-11 класів долучились до флешмобу «Червону стрічку носять небайдужі».
Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.
Толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих
Коментарі Вимкнено до Толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих
Протягом тижня з 2-6.12.19 р. практичним психологом Сімоновою Л.А. були проведені тренінги для учнів 8-9-их класів “Формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей”. Метою даних занять було: надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ, СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробляти толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих.
Вшанування річниці пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років.
Коментарі Вимкнено до Вшанування річниці пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років.
Протягом 22.11.- 29.11.2019 р. у закладі було проведено заходи до вшанування річниці пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років.
Учнівський, батьківський та педагогічний колектив закладу 23 листопада о 16.00 долучився до проведення акції-челенджу «Засвіти свічку у своєму вікні. Не залишайся байдужим». У шкільній бібліотеці організовано виставки ілюстративного матеріалу, книжок, художньої літератури: «Пам’ять серця…», «Голодомор – геноцид української нації», «Трагічні уроки історії».
Учнівською радою було оформлено стенд пам’яті та тематичну виставку: «Трагедія українського народу: Голодомор 1932-1933 років».
28 листопада відбулось засідання Президентської Ради та колегії міністерств на тему: «Пам’ять, що рятує. Голоси правди.», під час якого було продемонстровано відеоматеріали та спогади очевидців Голодомору 1932-1933 років.
Для учнів 5-х класів проведено урок – реквієм до річниці голодомору «Голодомор – біль всієї України».
Учні 9-Б класу побували на зустрічі, організованій бібліотекою-філією N6 Вінницької ЦБС з викладачем ВДПУ ім. М. Коцюбинського, доктором історичних наук, професором Гальчаком С.Д. Школярі слухали про голодомор 1932-1933р.р. від людинии, яка багато років свого життя присвятила вивченню цієї трагічної сторінки життя українського народу.
Під час проведення тижня пам’яті на високому рівні було проведено виховні заходи , тематичні уроки та виховні бесіди спрямовані на вшанування жертв голодомору та підвищення духовних цінностей учнівського колективу.