Всеукраїнський тиждень права

18 Грудня, 2019 by  

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації, тому задля цього з 09 по 13  грудня 2019  року у закладі було проведено Всеукраїнський тиждень права. Всеукраїнський тиждень права проводився з метою розширення знань учнів про Конституцію України, Закони України та міжнародно-правові документи, формування  елементів  правової культури та правової свідомості.

В період з 09 по 13  грудня 2019 року учні мали змогу ширше ознайомитись з правами та обов’язками, бути спроможними вміти аналізувати та оцінювати їх, вміти визначати своє ставлення до Законів, їхнє місце і роль в нашому житті.

В сучасному світі питання про права людини займає одне з центральних місць по відносинах між державами Міжнародне співтовариство в рамках ООН виробило низку документів, які містять у собі норми, що стосуються цих питань. Одним із таких документів є Загальна декларація прав людини затверджена і оголошена ООН 10 грудня 1948 року. По класах було проведено єдину виховну бесіду «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у закладі було проведено виховний захід “Загальна декларація прав людини та громадянина. Права та обов’язки учнів.” для учнів 9-х класів. Під час заходу учні дізнались історію прийняття Загальної декларації прав людини та громадянина, переглянули презентацію про історію права, відеоролик “Я маю право, я зобов’язаний…”, дискутували з приводу покарань за злочини. На зустріч було запрошено інспектора ювенальної превенції Тарасюка Вадима Володимировича, який провів міні-лекторій на тему: “Наслідки вживання психотропних та наркотичних речовин, тютюнових та алкогольних виробів . Юридична відповідальність неповнолітніх “.

Високі знання та вміння орієнтуватися у правових ситуаціях проявила команда школи «Ліга справедливості» ,яка у міському правовому турнірі Всеукраїнського інтелектуально-розважального конкурсу «Правничі ігри»  зайняла  ІІІ  місце.

Змістовний виховний захід було проведено для учнів 7-В та 7-Г класів «Права людини починаються з прав дитини”..», під час якого учні ознайомилися із Конвенцією ООН про права дитини, Загальною декларацією прав людини та громадянина та основними обов’язками учнів.

Разом зі шкільними омбудсменами було проведено анкетування учнів щодо захисту прав дітей «Температура прав дитини у нашій школі», психологічну просвіту “Як запобігти конфліктам” для  учнів 6-х класів, бесіду «Висока посада – бути людиною» для учнів 10-А класу.

Для учнів 9-В класу було проведено правову вікторину «Запитання від Феміди».

У шкільній бібліотеці було проведено книжково-ілюстраційну  виставку «Мозаїка прав і свобод людини» та презентовано  літературу правового змісту.

Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У школі були оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», пройшли конкурси малюнків на тему «Мої права», проведено ігри, презентації, години спілкування, переглянуто фільми з правової тематики.

Робота по формуванню правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.