Учнівське лісництво “Дивосвіт”


Учнівське лісництво «Дивосвіт» – одна із форм роботи з учнями закладу. Головне завдання – пізнавальне і виховне значення проведених занять, поширення і поглиблення природоохоронних знань, оволодіння знаннями з основ лісівництва, бережливого ставлення до лісу.

Мета створення учнівського лісництва: виховання у вихованців екологічної культури і мислення, поглиблення знань з природознавства та біології, створення бази для свідомого вибору майбутньої професії.

Заняття з основ лісівництва організовується із залученням фахівців Вороновицького лісового господарства.  Основна увага зосереджується на вивченні деревних і кущових порід, що вирощуються в лісових насадженнях району. Пріоритетним завданням для юних лісівників є оволодіння сучасними інноваційними технологіями вирощування лісових культур; співпраця  з різними науковими установами; проведення науково-дослідницької роботи. Вивчення теоретичного матеріалу поєднується із практичними роботами та екскурсіями.

Завдання роботи учнівського лісництва «Дивосвіт»:

реалізувати педагогічний принцип індивідуального підходу до учнів шляхом диференціації навчання; створити оптимальні умови для самореалізації обдарованих учнів та всебічного розвитку їх творчих особистостей.

  1. Розширити та поглибити знання учнів з природознавства та біології.
  2. Активізувати пізнавальну діяльність школярів.
  3. Закріпити навички роботи з колекціями, формувати вміння порівнювати, систематизувати, узагальнювати одержані дані.
  4. Розвивати в учнів біологічне, екологічне і наукове мислення, відповідальне ставлення до природи.
  5. Вчити працювати з науковою літературою, довідниками, визначниками, сприяти розвиткові навичок самоосвіти.
  6. Готувати учнів до участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, МАН.

Детальніше ознайомитися із роботою учнівського лісництва ви можете, перейшовши за посиланнями:

Учнівське лісництво.     Стежками Вороновицького лісництва 2017-2018.

Акція  «Майбутнє лісу – у твоїх руках»

21 березня учні 4-А класу разом з класним керівником Юрченко Аллою Іванівною долучилися до акції  «Майбутнє лісу – у твоїх руках», яка цього року проходить під гаслом «Учись любити ліс!».
Незважаючи на свій малий вік, члени учнівського лісництва «Дивосвіт» уже втретє активно включилися до  спільної роботи з вороновицькими лісівниками.

Співпраця учнів і лісівників є дуже важливою. Адже ми виховуємо у молодого покоління свідоме ставлення до лісівничої праці, формуємо здоровий природоохоронний менталітет.  Вороновицький лісгосп має багатий досвід співпраці з учнями та педагогами нашого закладу. Віримо в те, що учнівське лісництво «Дивосвіт» досягне гарних результатів у роботі, адже наші діти сповнені ентузіазму, щирості, любові.

Акція «Допомога птахам»

У закладі протягом листопада проходила акція «Допомога птахам», до якої залучилися  усі небайдужі учні.

Птахи – прекрасні. Вони відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах існують складні взаємозв’язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами — з іншого. Птахи відіграють значну роль у поширенні насіння рослин.

Урок просто неба

На незвичайний  урок до учнів 3-А класу завітали бажані гості з Державного підприємства «Вінницьке лісове господарство»  – головний лісничий Ільченко Євгеній Віталійович, лісничий Вороновицького лісництва – Мельничук Володимир Віталійович та прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства – Вовк Станіслав Трохимович.  Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Улюбленим місцем для проведення уроків просто неба став “зелений клас”.

Вчитель початкових класів, Відерська Наталія Олександрівна підготувала урок просто неба для своїх третьокласників. Шепіт дерев, щебетання дзвінкоголосих пташок, пахощі квітів, золоті промені сонця – все  це допомогло створити доброзичливу атмосферу.

Адже ми маємо навчитися жити так, щоб у світі завжди вистачало місця всім: і пташці в небі, і звірям у лісі, і черв’ячку в землі, травинці і квітці, високому дереву і маленькій стеблинці, і, звичайно ж, людині. Треба, щоб у нашому домі панували мир та злагода, любов і добро. Навчитися цього допомагають казки В.Сухомлинського, які відкривають перед дітьми  красу навколишнього світу.
Одвічна краса природи. А чи вічна? Чи буде отак і завтра, і через роки, століття? Побоювання ці небезпідставні. Чимало лиха навколишньому середовищу заподіяно людиною. Вирубані ліси, затоплені землі, понівечені дерева, забруднені ліси і моря… Людина активно впливає на  природу. І вплив цей не  завжди  бажаний. Щоб почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, турбота про збереження і правильне використання природних ресурсів стали обов’язком кожної людини, у закладі традиційно восени та навесні діти разом з батьками висаджують пагони молодих дерев та кущів.

  

 

     

 

 

Клас просто неба

Школа чекає на зустріч з школярами. А тим часом, батьки учнів 2-4 класів, зібравшись на подвір’ї закладу, вирішили створити клас «просто неба». Згуртувалися та взялися до роботи! Одні створювали квітник, інші возили землю із садка. Татусі – майстри на усі руки! Ретельно відшліфували деревину, виставили по колу лави для сидіння. Гуртом швидко закінчили роботу!

Вже від сьогодні тут проходять зустрічі вчителів, учнів та батьків.

Отож нехай кожен день навчання у школі усім приносить нові відкриття та успіхи!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Квест у лісі

Свій останній урок природознавства у 2017-2018 навчальному році учні 4-А класу разом з Потапенко Н.І. провели у  Вороновицькому лісництві.

Помічник лісничого Лавренюк Геннадій Едуардович познайомив усіх присутніх  з роботою лісництва, показав дітям, де саме народжується майбутній ліс. Діти  оглянули розсадник, у якому вирощують саджанці модрини європейської, ялини звичайної та декоративний посадковий матеріал.

Школярі в подарунок лісництву своїми силами створили «Червону книгу Вінниччини» (малювали рослини і тварини Вінницької області, які знаходяться під охороною, та описували їх).

Цікавий матеріал побачили діти  у лісівничо-екологічному просвітницькому пункті «Дивосвіт».

Потім учні здійснили екскурсію по лісовому масиву та провели  з участю батьків захоплюючий квест «Природа – наш дім, збережемо його».

Після квесту на дітей чекав смачний сюрприз: каша, зварена на вогнищі та інші смаколики.

Щиро дякуємо Володимиру Віталійовичу та Геннадію Едуардовичу за допомогу і розуміння.

 

 

 

26 квітня 2018 року учні 2-Б класу разом із класним керівником Лебідь Р.І. та батьками завітали в гості до Вороновицького лісництва. Працівники лісгоспу радо прийняли гостей.

Лісничий Мельничук Володимир Віталійович ознайомив із роботою лісництва. Помічник лісничого Лавренюк Геннадій Едуардович показав дітям, де саме народжується майбутній ліс. Діти  оглянули розсадник, у якому вирощують саджанці модрини європейської, ялини звичайної та декоративний посадковий матеріал і побачили, як з маленької насінинки дбайливо вирощується саджанець,  а згодом – і молоде деревце.

Єгер, Царук Василь Олегович, провів екскурсію до Музею лісових звірів та відповів на запитання учнів

Зацікавив дітей клас під відкритим небом у лісівничо-екологічному просвітницькому центрі «Дивосвіт».

По завершенню екскурсії лісничі пригостили  учнів солодощами та липовим чаєм.

Гарна сонячна погода, чисте лісове повітря та позитивні емоції залишили приємні враження в усіх учасників екскурсії.