Учнівське лісництво “Дивосвіт”


Свято зустрічі птахів

10 березня учні 8-А класу – члени учнівського лісництва «Дивосвіт» разом з класним керівником, Бусигіною Наталією Олександрівною, провели свято зустрічі птахів. В рамках заходу було проведено бесіду учнів з лісівниками Вороновицького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» про значення пернатих друзів у житті лісу, чому і як люди мають допомагати птахам. Багато інформації підготували діти. Лісничий Вороновицького лісництва Мельничук Володимир Віталійович розповів також цікаві факти, що стосуються життя птахів. Говорили про те, наскільки важливо розвішувати шпаківні та синичники, як за ними доглядати, аби через рік птахи знову там оселилися, як правильно виготовити та розмістити на деревах такі будиночки.

В рамках заходу було проведено цікаву вікторину.

До цього свята діти готувалися завчасно, виготовляючи шпаківні. Їх учні разом з лісівниками розвішували в шкільному саду, а також передали лісівникам для розвішування в лісі.

Урок «Охорона лісу. Правила поведінки у лісі»

Юні лісівники закладу 12 вересня 2019 р. разом з Наталею Олександрівною привітали з професійним святом ДП «Вінницький лісгосп».

Напередодні професійного свята – Дня працівників лісового господарства – головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Ільченко Євгеній Віталійович та лісничий Вороновицького лісництва Мельничук Володимир Віталійович завітали до 12-ї школи. Учні 8-А класу, активні та свідомі юні лісівники, привітали своїх лісівників-наставників та подякували за спільну роботу. Відбувся урок під відкритим небом, з грою «Що для мене означає ліс?», вітаннями у віршованій формі, щирим діалогом між лісівниками та дітьми.
– Щире ненав’язливе спілкування, море запитань – все це свідчить про те, що лісівникам раді у дитячому колективі. Отже, ми на правильному шляху, – зазначив Є.В.Ільченко. – Запитували, справді багато: як ми боремося з браконьєрством, чому у лісівників саме така форма… Ми у свою чергу теж розповіли їм чимало пізнавального про житя лісу. Дуже вдячні за вітання і педагогам школи, і нашій майбутній лісівничій зміні!

Третій обласний лісівничо-просвітницький фестиваль “Пізнай ліс!”

8 вересня, Фонтанна площа Вінниці у центральному міському парку імені М.Горького стала “лісовою”, адже там відбувся третій обласний лісівничо-просвітницький фестиваль “Пізнай ліс!”. Наші учні також долучилися до фестивалю. За участі учнівського лісництва «Дивосвіт» для відвідувачів було підготовлено майстер-класи, дитячий ярмарок, виставку дарів лісу.

Акція  «Майбутнє лісу – у твоїх руках»

21 березня учні 4-А класу разом з класним керівником Юрченко Аллою Іванівною долучилися до акції  «Майбутнє лісу – у твоїх руках», яка цього року проходить під гаслом «Учись любити ліс!».
Незважаючи на свій малий вік, члени учнівського лісництва «Дивосвіт» уже втретє активно включилися до  спільної роботи з вороновицькими лісівниками.

Співпраця учнів і лісівників є дуже важливою. Адже ми виховуємо у молодого покоління свідоме ставлення до лісівничої праці, формуємо здоровий природоохоронний менталітет.  Вороновицький лісгосп має багатий досвід співпраці з учнями та педагогами нашого закладу. Віримо в те, що учнівське лісництво «Дивосвіт» досягне гарних результатів у роботі, адже наші діти сповнені ентузіазму, щирості, любові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Акція «Допомога птахам»

У закладі протягом листопада проходила акція «Допомога птахам», до якої залучилися  усі небайдужі учні.

Птахи – прекрасні. Вони відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах існують складні взаємозв’язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами — з іншого. Птахи відіграють значну роль у поширенні насіння рослин.

 

Урок просто неба

На незвичайний  урок до учнів 3-А класу завітали бажані гості з Державного підприємства «Вінницьке лісове господарство»  – головний лісничий Ільченко Євгеній Віталійович, лісничий Вороновицького лісництва – Мельничук Володимир Віталійович та прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства – Вовк Станіслав Трохимович.  Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Улюбленим місцем для проведення уроків просто неба став “зелений клас”.

Вчитель початкових класів, Відерська Наталія Олександрівна підготувала урок просто неба для своїх третьокласників. Шепіт дерев, щебетання дзвінкоголосих пташок, пахощі квітів, золоті промені сонця – все  це допомогло створити доброзичливу атмосферу.

Адже ми маємо навчитися жити так, щоб у світі завжди вистачало місця всім: і пташці в небі, і звірям у лісі, і черв’ячку в землі, травинці і квітці, високому дереву і маленькій стеблинці, і, звичайно ж, людині. Треба, щоб у нашому домі панували мир та злагода, любов і добро. Навчитися цього допомагають казки В.Сухомлинського, які відкривають перед дітьми  красу навколишнього світу.
Одвічна краса природи. А чи вічна? Чи буде отак і завтра, і через роки, століття? Побоювання ці небезпідставні. Чимало лиха навколишньому середовищу заподіяно людиною. Вирубані ліси, затоплені землі, понівечені дерева, забруднені ліси і моря… Людина активно впливає на  природу. І вплив цей не  завжди  бажаний. Щоб почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, турбота про збереження і правильне використання природних ресурсів стали обов’язком кожної людини, у закладі традиційно восени та навесні діти разом з батьками висаджують пагони молодих дерев та кущів.

  

 

     

Клас просто неба

Школа чекає на зустріч з школярами. А тим часом, батьки учнів 2-4 класів, зібравшись на подвір’ї закладу, вирішили створити клас «просто неба». Згуртувалися та взялися до роботи! Одні створювали квітник, інші возили землю із садка. Татусі – майстри на усі руки! Ретельно відшліфували деревину, виставили по колу лави для сидіння. Гуртом швидко закінчили роботу!

Вже від сьогодні тут проходять зустрічі вчителів, учнів та батьків.

Отож нехай кожен день навчання у школі усім приносить нові відкриття та успіхи!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Квест у лісі

Свій останній урок природознавства у 2017-2018 навчальному році учні 4-А класу разом з Потапенко Н.І. провели у  Вороновицькому лісництві.

Помічник лісничого Лавренюк Геннадій Едуардович познайомив усіх присутніх  з роботою лісництва, показав дітям, де саме народжується майбутній ліс. Діти  оглянули розсадник, у якому вирощують саджанці модрини європейської, ялини звичайної та декоративний посадковий матеріал.

Школярі в подарунок лісництву своїми силами створили «Червону книгу Вінниччини» (малювали рослини і тварини Вінницької області, які знаходяться під охороною, та описували їх).

Цікавий матеріал побачили діти  у лісівничо-екологічному просвітницькому пункті «Дивосвіт».

Потім учні здійснили екскурсію по лісовому масиву та провели  з участю батьків захоплюючий квест «Природа – наш дім, збережемо його».

Після квесту на дітей чекав смачний сюрприз: каша, зварена на вогнищі та інші смаколики.

Щиро дякуємо Володимиру Віталійовичу та Геннадію Едуардовичу за допомогу і розуміння.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 квітня 2018 року учні 2-Б класу разом із класним керівником Лебідь Р.І. та батьками завітали в гості до Вороновицького лісництва. Працівники лісгоспу радо прийняли гостей.

Лісничий Мельничук Володимир Віталійович ознайомив із роботою лісництва. Помічник лісничого Лавренюк Геннадій Едуардович показав дітям, де саме народжується майбутній ліс. Діти  оглянули розсадник, у якому вирощують саджанці модрини європейської, ялини звичайної та декоративний посадковий матеріал і побачили, як з маленької насінинки дбайливо вирощується саджанець,  а згодом – і молоде деревце.

Єгер, Царук Василь Олегович, провів екскурсію до Музею лісових звірів та відповів на запитання учнів

Зацікавив дітей клас під відкритим небом у лісівничо-екологічному просвітницькому центрі «Дивосвіт».

По завершенню екскурсії лісничі пригостили  учнів солодощами та липовим чаєм.

Гарна сонячна погода, чисте лісове повітря та позитивні емоції залишили приємні враження в усіх учасників екскурсії.