Проект Healthy Schools


Наш заклад отримав можливість взяти участь у проекті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation.

Підтримайте наш заклад! Перегляньте відео за посиланням та вподобайте його.

Перглянути відео.

Конкурс “Мій здоровий ланч”

В рамках проекту учні взяли участь в конкурсі “Мій здоровий ланч”. Учасники розробили рецепт здорового ланчу та показали процес приготування.

 

 

Здоров’я взимку

Зима – це не привід забувати про здоровий спосіб життя. Діти взимку щиро радіють першому снігу, а зимові розваги стають невід’ємною частиною їхнього відпочинку. Діти разом веселяться, грають у сніжки, ліплять сніговиків та цікаво проводять час.

Трішечки цікавого про буряк.

Осінь – сезон овочів. Потрібно використовувати його для оздоровлення під час достатку овочів. У період дозрівання овочів їхні лікувальні властивості найвищі. У них багато вітамінів, мінеральних речовин, сонячної енергії. Овочі прекрасно перетравлюються організмом, і самі активно впливають на обмін речовин в організмі. Звичайно, овочі потрібно їсти не тільки під час сезону. Вони повинні бути в щоденному меню, як здорових людей, так і з відхиленнями у здоров’ї.

Тому наш дружній шкільний колектив вирішив дослідити корисні властивості буряка. Ми відкрили для себе, що буряковий сік – енергетичний напій, що підвищує витривалість організму.

Трішечки цікавого про буряк. Буряк – найпоширеніший овоч на наших грядках. У ньому багато мінеральних речовин, магнію, марганцю, які регулюють обмін речовин, впливають на кислотно-лужний баланс організму. Буряк сприяє активному травленню. Вживати потрібно як у вигляді салатів у вареному і сирому вигляді, так і у вигляді соку буряка.

А ще сік буряка-володіє очисними властивостями. Але потрібно застосовувати з найменших доз, буквально, з чайної ложки, поступово доводячи прийом до 100 мл Але, перш ніж пити сік, його потрібно при всіх варіантах лікування, відстоювати в холодильнику не менше 2-ох годин.

 

 

Конкурс рекламних роликів

Реклама сьогодні – це сукупність інструментів впливу на аудиторію, що здійснюється з певною метою. Тому з метою поширення знань про здоров’я та формування в учнів стійкого інтересу до власного здоров’я серед учнів закладу було проведено конкурс рекламних роликів «Дбай про своє здоров’я».  Конкурс спрямований на популяризацію здорового способу життя в учнівському середовищі. Одночасно з конкурсом роликів соціальної реклами учня початкової школи працювали над виготовленням плакатів та стіннівок.

 

Онлайн-опитування «Що ти знаєш про здоровий спосіб життя?»

Серед учнів закладу було проведено онлайн-опитування «Що ти знаєш про здоровий спосіб життя?». За результатами опитування переважна більшість учнів ведуть відносно здоровий спосіб життя, знають про корисні та шкідливі продукти, намагаються дотримуватись режиму дня та раціонального, збалансованого харчування.

Бесіди з шкільною медсестрою

Важливою є роль медичних працівників у справі формування здорового способу життя серед учнів закладу. Серед учнів закладу постійно проводяться зустрічі та бесіди з шкільною медсестрою Наталією Миколаївною. Часто такі бесіди проводяться за участі батьків учнів та інших медичних працівників. Протягом першої декади листопада шкільна медсестра за участі батьків учнів 6-В класу провела бесіди про роль здорового харчування для організму підлітка, про  необхідність дбайливо ставитися до свого життя та здоров’я.

 

 

Ми за здорове харчування

Ми – те, що ми їмо. Від правильного харчування залежить стан здоров’я кожної людини. Їжа є одним з найважливіших чинників довкілля, що впливає на стан здоров’я, працездатність, розумовий і фізичний розвиток, а також на тривалість життя людини. Стабільний настрій, висока розумова і фізична працездатність, повноцінний сон, гармонійна фігура і хороша шкіра – результат правильного харчування! Загальновідомо, що люди, які ведуть здоровий спосіб життя, досягають більших висот, аніж ті, які мають шкідливі звички, нехтують нормами моралі та елементарної гігієни. Тому на базі нашого закладу проходять різні акції та заходи, які прагнуть до гармонійного здорового життя. Один із заходів, який пройшов у нашій школі – «Ми за здорове харчування».

 

«Сватання Морквинки»

Цікаво та весело пройшло свято «Сватання Морквинки» для 2-х класів. Свято відбулося у вигляді вистави, де кожен учень виконував свою роль. У сценарії багато українських народних пісень, що сприяє патріотичному та громадянському вихованні дітей. Окремою наскрізною метою йде використання у головних ролях вистави тих овочів та фруктів, які ростуть у нашій місцевості. Кожен учень/учениця у ролі фрукта чи овоча надавали коротку довідку, чим збагатили знання учнів про здорове харчування, про користь різноманітних овочів і фруктів для організму дитини.

Зустріч зі спортсменами

У рамках проекту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»  у школі проведено зустріч з родиною спортсменів Чернявських. На зустріч завітали Чернявський Сергій Володимирович, майстер  спорту України з велоспорту, срібний призер Олімпійських ігор в Сіднеї 2000 року, Чернявська Вікторія Вікторівна, майстер спорту України з велоспорту, Чернявський Андрій Сергійович, майстер спорту України з велоспорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон всеукраїнських та міжнародних змагань, призер чемпіонатів України, а також Чернявські Вероніка та Ангеліна, призери обласних та всеукраїнських змагань з акробатики та художньої гімнастики. Разом з родиною чемпіонів на зустріч завітав Хникін Павло Вікторович, дворазовий срібний  призер олімпійських ігор в Барселоні, заслужений майстер спорту України  з плавання, Голова Національного Олімпійського комітету України у Вінницькій області. Учні школи вперше зустрілися з олімпійцями, тому їх дуже зацікавив шлях до успіху. Сергій Володимирович, спілкуючись з молоддю, розповів про своє дитинство, перше відвідування дитячої спортивної школи, перші успіхи в спорті… Родина відповідала на питання учнів, разом  виконували вправи, які дозволяють завжди бути в гарній спортивній формі. Під час зустрічі учні ознайомили гостей зі своїми досягненнями в спорті і на згадку про зустріч подарували смачний та корисний подарунок.