Вишиванка – це наша національна гордість

17 Травня, 2019 by  

16  травня 2019 року учні та вчителі закладу відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла  різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі та персонал школи. Навіть і батьки цього дня вдягнули  вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.

По класах відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. А от учні 3-А класу навіть побували у ролі дизайнерів і кожна з груп створила та презентувала  власний проект : «Вишиванка для дітей», «Вишиванка для дорослих» , «Вишиванка для казкових героїв» .

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.