Всеукраїнський тиждень права

17 Грудня, 2018 by  

З 10.12.2018 р. по 14.12.2018 р. у закладі було проведено Всеукраїнський тиждень права.

Тиждень було проведено під гаслом: «Права дитини».

Під час методичного тижня було проведено ряд виховних заходів,  зокрема:

  • протягом тижня – єдина виховна година «Права людини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини;
  • протягом тижня – інформаційні бесіди щодо відповідальності дітей та учнівської молоді за порушення антиалкогольного законодавства, вчинення злочинів і адміністративних правопорушень;
  • протягом тижня – проведення бесід з учнями закладу шкільного інспектора;
  • протягом тижня – проведення конкурсу малюнків  «Усі ми різні, усі ми рівні» серед учнів 7-х класів;
  • 12.2018 – Оформлення інформаційного стенду «Права дитини»;
  • 12 – Бесіда «Висока посада – бути людиною» для учнів 10-х кл.;
  • 12 – Заняття для учнів 4-х класів «Сторінками  Конвенції ООН про права дитини» ;
  • 12 – Виховний захід для учнів 5-х класів «Наші права – щасливе дитинство».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В рамках Всеукраїнського тижневика права у 5-х класах було проведено виховний захід «Наші права-щасливе дитинство», присвячений 70-й річниці проголошення Загальної декларації прав людини.

Учасники виховного заходу дізналися про передумови та особливості підписання Загальної декларації прав людини та важливість цього документу для суспільства.

Під час заходу учні познайомились із історією прийняття законів та нормативно-правових актів щодо захисту прав дитини.

Для п’ятикласників  було проведено «Казкову правову вікторину», під час якої учасники, аналізуючи негативні ситуації, у які потрапив той чи інший казковий герой ,визначали які права,визначені Конвенцією про права дитини,було порушено стосовно цього казкового персонажа.

Також учні дізнались не тільки про свої права,але й про обов‘язки під час перегляду соціального відеоролику «Що ми знаємо про свої права та обов‘язки?»

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права учні 7-В класу 12 грудня  завітали до міської бібліотеки №6 на правову годину «Чи знаєш ти свої права?». В правовому полі з школярами спілкувалася старший інспектор ювенальної провенції Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області, майор поліції Михайловська Інна Володимирівна. Під час жвавої бесіди учні розширили свої знання про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту. Та найголовніше – Інна Володимирівна дала поради як поводитися підліткам в різних ситуаціях і куди необхідно звертатися в разі потреби. А ще учні усвідомили – незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дїї або бездіяльність.

Протягом тижневика було проведено заняття «Сторінками  Конвенції ООН про права дитини». Під час «інформаційної хвилинки» спочатку учням початкової школи розповіли їхні основні права, діти активно працювали та запам`ятовували їхні найголовніші права. Потім гра «хлоп долоньки». Серед правильних та неправильних прав потрібно було визначити  права дитини, при цьому, якщо воно правильне хлопнути 1 раз у долоні, якщо ж ні не хлопати взагалі. Діти все вірно зрозуміли та засвоїли матеріал. Далі гра «казочки», у якій дітям були представлені казки, а їм, в свою чергу, потрібно було назвати, яке там право порушується. Заняття пройшло весело, продуктивно, енергійно.