Педагогічна майстерність


       

13.09.2018 року наш заклад відвідали вчителі української мови та літератури Вінницької області, слухачі курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «ВАНО», в рамках педагогічної практики.

Учителями закладу проведено відкриті уроки та майстер-клас:

  • урок української літератури у 11-Б класі з теми: «Правда жіночого серця в ліриці Ганни Чубач», вч.Дахнівська О.Е.

  • урок української літератури (позакласне читання) у 8-Б класі з теми: «Відображення людських якостей в оповіданнях О.Сенцова», вч.Калашник Ю.П.

    • Майстер-клас «Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури» (вч. Миколюк Н.І.)

 

     28.03.2018 року у закладі проведено засідання педагогічної ради за темою : «Формування життєвої компетенції «вміння вчитися» у учнів загальноосвітнього закладу». Заступник директора Лепетун Л.В. довела усім  присутнім , що для формування компетентності «вміння вчитися» варто користуватися повним арсеналом методів і прийомів, які пропонує сучасна педагогіка і вимагає сучасне життя. Лише творчий вчитель, користуючись уже відомими методами і впроваджуючи зовсім нові, зможе навчити учня здобувати знання і підтримувати у нього прагнення вчитися.

                                                              Не можна людину навчити на все життя,
                                                               її можна навчити вчитися все життя.
                                                                                                                 Дені Дідро

     Вчителі початкових класів Голошивець В.П. та Коцюруба О.М. на практиці показали, що почитаючи з 1 класу, у учнів  формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в майбутньому професійному та приватному житті.

    Вчитель біології Войцицька А.В. ще раз підкреслила, що вчитель сучасної школи має змінюватись. Він поступово перестає бути джерелом знань і має навчати молоде покоління самостійно організовувати процес засвоєння знань.

    Вчитель початкових класів Рудницька Л.Ю. поділилися новим прийомом навчання «Фішбоун» та провела практичну роботу у групах. Адже обов’язковим завданням для вчителя майбутнього буде навчити учнів саморозвиватися — досліджувати факти і вчитися їх використовувати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.02.2018 року о 14.00. на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Вінницької міської ради» в рамках міської Школи молодого учителя «Стажер» відбувся семінар-практикум для молодих учителів 1-го року роботи з теми «Як зробити урок ефективним. Впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій»

До вступного слова були запрошені директор закладу Вітюк О.Г., яка познайомила присутніх з колективом школи та керівник міської Школи молодого учителя «Стажер», заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради» Олійник Г.В.

Координацію семінару здійснювала заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Вінницької міської ради» Романюк С.В.

У теоретичній частині вчитель початкових класів Лебідь Р.І. розповіла про інноваційні технології, їх пошуки та проблеми.  Вчитель інформатики Бусигіна Н.О. – про використання «хмарних» сервісів та Інтернет-ресурсів в освітньому процесі. Вчитель математики Цегольник І.В. – про організаційно-діяльнісну гру як інноваційну технологію розвитку особистості школяра.

Практична частина семінару розпочалась з ділової гри «Модель структури уроку відповідно до обраного типу» з допомогою платформи  LearningApps, яку проводили вчителі інформатики Бусигіна Н.О. та Кривов’яз Н.М.

Крім того для молодих учителів проводились уроки:

  • Урок англійської мови у 6-А класі з теми: «Подорож Лондоном» – вчитель англійської мови Яремішин О.М.
  • Урок фізичної культури у 7-В класі з теми: «Розвиток фізичних якостей – вчитель фізичної культури Осаволюк В.А.
  • Урок української літератури рідного краю у 6-Б класі з теми: «За все, що маю дякую тобі…» (За творчістю М.Лукова – поета-пісняра із чарівного подільського краю) – вчитель української мови та літератури Штурма С.І.
  • Урок математики у 5-А класі з теми «Додавання та віднімання звичайних дробів» – вчитель математики Македонська Л.М.
  • Позакласний захід з основ здоров’я у 3-А класі з теми:«Психічна та духовна складові здоров’я»  –вчитель початкових класів Юрченко А.І.
  • Інтегрований урок з математики та основ здоров’я у 3-Б класі з теми: «Письмове віднімання багатоцифрових чисел. Безпека велосипедиста» – вчитель початкових класів Данильченко Н.В.

Гарним завершенням семінару стала релаксаційна хвилинка, яку провела практичний психолог закладу Слободянюк Г.О.